MKDNews.com

Бугарска туристка пронајдена мртва во Струга

август 10
23:26 2013

Вечерва во Струга е пронајдена бугарска джавјанка во безживотна состојба, пишува „Република“.

Туристката од Бугарија била пронајдена во својот апартман кој го изнајмила додека престојувала во Струга.

Според првичните наоди немало траги на насилство.

Како што дознаваме, бугарсакта туристката била на возраст од педесетина години. Неа ја пронашол сопственикот на куќата каде што била сместена.

Утре, најверојатно, според извори во струшката полиција ќе биде извршена обдукција за да се утвдрат причините за смртта.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment