MKDNews.com

Армиските хеликоптери го гасат пожарот во Битолско (видео)

август 23
16:55 2013

Вчера, Армијата на Република Македонија се вклучи во помош на локалното население при гаснење на пожарот во атарот на битолските села Лисолај и Древеник.

Два хеликоптери МИ 8/17 од воздухопловната бригада на АРМ, во текот на вчерашниот ден интервенираа околу седум часа во исклучително тешки временски услови. Пилотите на АРМ за ова време вчера исфрлија 44 ведра или 44 тони вода во атарот на село Лисолај.

Видео: Телеграф

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment