MKDNews.com

Антиќ го истетовира името на навивачката група на Олимпијакос (фото)

август 11
19:37 2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација,Перо Антиќ на својата рака го истетовира грбот на навивачкатa група на Олимпијакос, познати како „Гејт 7“.

Тој со овој потег ја искажа почитта кон најверните фанови на црвено-белите кои ја следеа екипата и во освојувањето на двете европски круни.

Својата љубов кон навивачите на белградскиот клуб Антиќ ја покажа кога го истетовира логото на „Делиите“ на својата десна рака, а сега трајно го напиша и името на фановите на Олимпијакос – Гејт 7.
pero-antic-tetovaza

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.