MKDNews.com

Анорексија :Од убава водителка, станала жив костур! (видео)

август 05
20:17 2013

Познатата грчка манекенка и телевизиска водителка Нана Карајани стана главна медиумска атракција во Грција, откако беше обелоденето дека страда од анорексија, поради што морапе да ја заврши својата кариера.

Nana-Karagianni-foto-facebook-1

Facebook

Нејзината трагична приказна за борбата со анорексијата се прошири и надвор од границите на Грција, а Нана се појави и на неколку телевизии за да ја разбуди свеста за болеста за која плати со своето здравје и изглед.

Турскиот весни „Милиет“ објави обемен напис за водителката нагласувајќи дека „една од најубавите грчки водителки, Нана Карајани ги шокира многумина со ова тешка болест.

– Таа работеше како модел и водителка на телевизија, и тогаш и се случи „болеста на манекенките“  – анорексијата. Убава и успешна водителка во текот на долгата борба против полеста драстично ослабе и стана непрепознатлива, наведува весникот.

Самата Карајани на нејзината Фејсбук група секојдневно објавува голем број свои фотографии, во интервјута напоменува и дека нејзиниот сопруг останал крај неа низ тежок период.

Сепак, постојат и тави „злобници“ кои тврдат дека манекенката на некој болен начин ужива во новото медиумскоо внимание и на дека на младите девојки им испраќа погрешна порака.

 

Facebook

Facebook

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment