MKDNews.com

Американец на Фејсбук се пофалил дека си ја убил сопругата (фото/видео)

август 09
16:42 2013

На Фејсбук признал дека ја убил својата сопруга, а потоа објавил фотографија од нејзиното мртво тело.
Дерек Медина, актер од Мајами е приведен за убиство на својата сопруга.

Тој на својот Фејсбук профил напишал:

„Ќе добијам затвор или смртна казна за убиство на мојата сопруга, дечки ќе ми недостигате и чувајте се, пријатели од Фејсбук ќе ме видите на вести“.

murder9n-1-web
Дерек напишал дека ја убил бидејќи постојано го удирала и дека не можел да го поднесе насилството.

Според информациите од „Мајами Хералд“ убиецот сам отишол во полиција и раскажал што направил. Рекол дека ја застрелал откако имале жестока расправија.

dead-body-foto-fali-01
Тие двајцата имале турбулентна врска. Еднаш се развеле, но повторно се смириле.

Неговиот татко во полиција кажал дека син му му рекол дека планира да ја убие Џенифер бидејќи кога се расправале таа му се заканила со нож.

[print_gllr id=14122]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment