MKDNews.com

7 ГОД ДЕВОЈЧЕ СИ ЈА УБИ ДРУГАРКАТА

август 27
16:12 2013

Жртвата, која била ќерка на работник во фармата загинала на лице место, наведуваат од полицијата
Седумгодишна девојка во Јужноафричката Република со пиштол ја уби својата шестгодишна другарка додека играле на фарма.

Според портпаролот на полицијата Ронел Ото девојчињата играле заедно и во текот на играта постаро дете го зело пиштолот на дедо му, со кој пукаше младото девојче во лице на другарка и’, пренесе АФП.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.