MKDNews.com

60 секунди Метеорски дожд (видео)

август 15
22:41 2013

Ако сте го пропуштиле метеорскиот дожд кој се случи неодамна, погледнете го ова видео да видите како изгледаше сето тоа.Преубавото видео напраено е во Националниот парк Џошуа Три во Калифорнија, меѓу деветти и 11-ти август.
Снимката ја открива убавината на природата и ноќното небо над паркот, а истата е направена од страна на Каи Градерт.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment