MKDNews.com

„Златна зора“ на протест на македонско-грчката граница

јули 21
16:52 2013

Профашистите од Златна зора денеска протестираат на македонско грчката граница кај граничниот премин Меџитлија поради сенародниот собир што во леринското село Овчарани го организиараат македонските активисти во северна Грција, јавува Канал 5 ТВ.

Откако вчера грчките власти како опасен од внатрешната безбедност од граничниот премин Ники го вратија лидерот на партијата Македонска алијанса Ѓорѓија Џорџ Атанасовски денеска на истото место Златна зора организираше протести.

Меѓу демонстрантите и најмалку тројца грчки пратеници.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment