MKDNews.com

Жена без повреди преживеа пад во метро во Прага (видео)

јули 01
20:49 2013

Mлада жена во Прага имала голема среќа, кога останала жива и без никакви повреди иако паднала во подземната железница токму во моментот кога поминувал возот.

На снимката, од видеокамерите во подземното метро, се гледа како жената паѓа меѓу шините и останува таму да лежи кога доаѓа возот.

Сведоците на немилата случка, се изненадени кога меѓу два вагони наеднаш жената ја дига раката и ја извлекуваат нагоре.

– Таа застана на нозе, си ги исчисти пантолоните и си отиде, изјави портпаролката на полицијата, Ева Кропачова. Кропачова додаде дека жената одбила лекарска помош и не сакала да направи алкотест тврдејќи дека е само уморна.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.