MKDNews.com

Жално:Дете добива деформитети поради непозната болест (видео)

јули 06
15:53 2013

Двегодишниот Ејдан Џековлјак Смит, кој е предвремено роден, добива чудни деформитети на лицето и главата пишува „Дејли мејл“.

Освен ова бизарна појава детето има и оштетувања на мозокот, на грбот и кожата.

Докторите веќе две години се обидуваат да ги пронајдат причините за деформитетите, но не успеваат да прецизираат. До сега се утврдени 40 симптоми.

– На почетокот докторите велеа дека детето боледува од гигантизам, па од генетско пореметување – велат родителите. Тие додаваат дека сепак комуницираат со детето.
Додатна компликација во битката на родителите им се здравствените лавиринти во Велика Британија.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment