MKDNews.com

Згодната Руска шпионка Ана Чепман: Сноуден ќе се ожениш ли за мене?

јули 04
08:00 2013

RussiaFashionShow144231--525x400
Поранешната руска шпионка беше протерана од САД во 2010 година, а поранешниот службеник на НСА не смее да се врати во САД

На „Твитер“ Едвард Сноуден беше запросен од поранешната руска шпионка Ана Чепман. Таa на својот профил напишала:

– Сноуден ќе се ожениш ли за мене?

Како што се претпоставува, Сноуден неколку денови се наоѓа во транзитниот дел на московскиот аеродром, без пасош и без одговор на 20 барања за азил упатени до дваесет држави, како што информираат светските медиуми.

Чепман беше протерана од САД во 2010 година поради шпионажа, а поранешниот службеник на НСА не смее да се врати во САД бидејќи го чека обвинение за шпионажа и ширење на доверливи информации.
anna_photos012--450x600

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment