MKDNews.com

Земјотрес од 6,4 степени го потресе крајбрежјето на островот Суматра

јули 07
09:54 2013

Силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот брег на островот Суматра.
Според Американскиот институт по геофизика епицентарот на потресот бил на 154 километри во југозападна насока од Сунгајпену, а средиштето  му било на длабочина од 23 километри.
Засега нема податоци за прогласена опасност од издигање на цунами, како и информации за настрадани или нанесени сериозни материјални штети.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.