MKDNews.com

За време на дебата за абортусот ирски пратеник ја седна колешкана в скут (видео)

јули 13
02:42 2013

Додека се подготвуваа за да гласаат за Историска одлука за да се овозможи абортус за прв пат во Долнито дом во Парламентот на Република Ирска се случи скандал. На видео може да се види пратеникот Том Бери, член на централно-десничарската партија како ја повлекува колешката Ејни Колинс и се обиде да ја повлече во неговиот скут.

И покрај овој скандал, законот беше усвоен со 127 гласа за и 31 против, што значи дека ако биде одобрен и во Горниот Дом во Ирска абортусот ќе биде легален.
http://www.youtube.com/watch?v=CdT6pCuAVR8

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.