MKDNews.com

За Мари титула на витез

јули 08
21:11 2013

Премиерот на Англија Дејвид Камерон ја поддржал идејата на тенисерот Енди Мари да му се додели титула на витез откако по 77 години стана прв англиски шампион на Бимблдон.

“Искрено, не можам да се сетам на некого кој повеќе го заслужува ова признание”рекол Камерон.

Камерон победата на Мари над најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон ја следел од кралската ложа.

“Тоа беше фантастичен ден за Мари,а англискиот тенис,за Англија.Се прашувавме вчераутро-кој е тој што ќе се осуди и да сонува дека е тоа можно.Тој докажа дека тоа е можно”,кажал Камерон.

kameron99n

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.