MKDNews.com

Времето денес -Претежно сончево и ветровито, попладне услови за локален дожд

јули 05
08:20 2013

meteo05.07.2013Во Македонија во петок ќе биде претежно сончево, топло и ветровито. Попладне услови за локални врнежи од дожд.

Претежно сончево со локална облачност во текот на целиот ден ќе биде во југозападните предели.

Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Ветерот ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од 10°C до 20°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 26°C односно до 35°C. УВ индекс 7.

Во Скопје во петок ќе биде претежно сончево со локална облачност, топло и ветровито. Попладне нестабилно со услови за локален дожд. Ќе дува засилен северозападен ветер. Утринската температура од 16°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 32°C.

 

Денес е Петок, 5 Јули 2013 година, 186-иот ден во годината.
Сонцето изгреа во 5:04, а ќе зајде во 20:13 часот. Денот ќе трае 909 минути.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment