MKDNews.com

Времето денес ке биде облачно со сончеви периоди и ветровито

јули 07
08:34 2013

Денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и ветровито. Попладне нестабилно со врнежи од дожд ќе биде во југозападните, западните, северозападните и северните предели. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 12°C до 20°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 23°C односно до 33°C. УВ индекс 6.

Денес е Недела, 7 Јули 2013 година, 188-иот ден во годината.
Сонцето изгреа во 5:05, а ќе зајде во 20:12 часот. Денот ќе трае 907 минути.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment