MKDNews.com

Времето денес (03.07.2013) – Сончево и топло со температури до 35°C

јули 03
08:31 2013

На Балканот ќе биде претежно сончево и топло. Попладне локални врнежи се очекуваат во Босна и Херцеговина. Максималните дневни температури ќе се движат од 26°C до 32°C.

Во Македонија денес  ќе биде сончево и топло. Слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури од 8°C до 16°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 25°C односно до 35°C. УВ индекс 8.

Во Скопје  ќе биде сончево и топло. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од 13°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 32°C. УВ индекс 8.

03.07.2013
Денес е Среда, 3 Јули 2013 година, 184-иот ден во годината.
Сонцето изгреа во 5:03, а ќе зајде во 20:14 часот. Денот ќе трае 911 минути.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.