MKDNews.com

Вознемирувачко видео :Исламска група го фрли момчето од покрив

јули 07
16:54 2013

Тинејџер е убиен во Египет откако исламистичка група го фрлиле од врвот на покривот и го тепале додека тој умирал лежеќи , јавуваат локалните медиуми.
Младото момче , идентификувано како Хамаба Бедр, 19, и неговите тројца пријатели се фатени на камера како се кријат од голема група луѓе кои ги бркале до тераса во Александрија.
На видеоснимката, наводно снимена со камера од мобилен телефон од другата страна на улицата, може да се забележи како четворицата тинејџери се кријат од група луѓе кои носат во рацете знаме на Ал Каида ,за време на насилни протести што се случија во петокот.

Насилната група луѓе се чини од улица ги бркале до покривот, а момчињата се качиле на структурата одкако група нервозни луѓе се собирале околу нив.
Момчињата го славеле истерувањето на исламистичкиот претседател Мухамед Морси, кога биле пресретнати од приврзаниците на поранешниот лидер, вели татко на едено од момчињата, во изјава за Ал Арабија.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment