MKDNews.com

Вознемирувачко фото: го претепале активист на украинското движење „Фемен“

јули 26
01:19 2013

Водечкиот машки активист на украинското феминистичко движење „Фемен, Виктор Свјатски, брутално е претепан во синоќешниот напад, соопшти денеска движењето.

„Фемен“ за нападот ги обвини руските и украинските специјални служби, и претставува напад за застрашување, пред посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Украина, кон крајот на неделава.
Pripadnik-Femena

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment