MKDNews.com

Полицијата удри на комитите пред натпреварот Вардар -Стеауа (Видео)

јули 24
00:07 2013

Десетина лица завршија во болница, полицијата ја смирувала толпата со палки и шок бомби.

Инцидентот го потврдија од МВР. Половина час пред почетокот на натпреварот помеѓу Вардар и Стеауа вратите од западната трибина биле затворени за комитите.

Навивачката група се обедела насилно да ги отворат вратите и ги отвориле, при што наишле на голем отпор од полицијата. Во бркотницата нанесена е голема штета на ресторанот Вршац, и неколку приватни автомобили. Повредени се неколку навивачи, а има и приведени.

Видео Press24

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.