MKDNews.com

Тројца тинејџери загинаа во автобуска несреќа (видео)

јули 28
00:43 2013

Противпожарната екина од Индијанаполис во Индијана велат дека најмаклу тројца тинејџери од црковен камп загинале а повеќе од десет се повредени во автобуска несреќа која се случила на заобиколницата 465 вo главниот град на сојузната држава.
Според првични извештаи, околу 40 луѓе биле во автобусот. Повредените се пренесени во локалната болници, а најмалку еден е пренесен со хилихоптев во болница.
Според очевидци несреќата се случила околу 16.15 по локално време (22.14 мк) и засега не се знае причината за несреќата.bus accident_opt

фото : WIBC.com видео indystar.com

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment