MKDNews.com

Тројца повредени во верижен судир во скопска Автокоманда (Фото)

јули 02
15:34 2013

Три лица се повредени во сообраќајка која изутринава се случи на булеварот „Александар Македонски“ во скопска Автокоманда.

Во сообраќајната несреќа учествувале патничко моторно возило „мерцедес“, „фиат пунто“ и товарно моторно возило.

Повредените се пренесени во Ургентниот центар, а како што информираат од МВР, сè уште трае увидот на местото на настанот.

Несреќата се случила откако автомобил „мерцедес“, „фиат пунто“ и товарно моторно возило се судриле, по што на клучката кај хотелот „Континентал“ настана вистински хаос.

фото:Телеграф.мк

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment