MKDNews.com

Тешко повреден градежен работник, откако паднал од зграда во Охрид

јули 10
18:12 2013

Од објект кој е во градба во близина на градинката Лихнида падна градежен работник. По интервенцијата на брзата помош, работникот кој бил облеан со крв и заработил повреди на главата е пренесен во Општа болница. Како што пичува Охрид1подоцна, истиот е пренесен на Хируршкото одделение при ЈЗУ Општа Болница Охрид и врз него се врши операција.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment