MKDNews.com

Тешка сообраќајка во Москва, 18 лица загинаа (фото/видео)

јули 13
17:16 2013

Најмалку 18 лица загинаа, меѓу кои е и едно дете, а 55 се повредени при судар на автобус со камион КамАЗ. После сударот со камионот кој превезувал градежни материјали, автобусот практично се раздвоил на два дела. Автобусот се движел од Подољск кон Жахово, кога од спореден пат, во него практично влетал камионот и го раздвоил автобусот на две. Шоферот на камионот, 46 годишен жител на Ерменија, е жив и моментално се наоѓа во Боткинската болница.
На местото на несреќата се упатени екипи за итни случаи, а заради обемот на несреќата, таму се наоѓаат и хеликоптери за итни случаи.

[print_gllr id=10947]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment