MKDNews.com

Тешка сообраќајка на магистралниот пат Охрид-Кичево-три лица повредени

јули 08
18:54 2013

На магистралниот пат Охрид-Кичево кај селото Климештани попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа.

Едно лице е тешко поврередено и е вон животна опасност ,а уште две се полесно повредени.
До несреќата дошло во директен судор на “југо” и “фолксваген”.Се претпоставува дека причина за сообраќајата била неприлагодената брзина и лизгавиот пат,

Сите повредени се префрлени во болницата “Свети Еразмо”.

Полицијата врши увид на местото на настанот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment