MKDNews.com

Таткото и поклонил бубрег за роденден

јули 11
23:39 2013

На Клиниката за урологија во Скопје, во средата 49-годишна жена од Скопје од својот татко го добила веројатно најневообичаениот и најважен подарок за својот роденден. Како што пишува денешен Вест, нејзиниот татко и донирал бубрег.

Член на тимот за трансплантација за весникот вели дека пациентката по зафатот е во одлична состојба и дека операцијата била јубилејна 50-та . Новнарите ја затекнале лекарската екипа во опуштена атмосфера во скопски ресторан како го прославува јубилејот со торта која како подарот ја испратил сопругот на жената на која ѝ е пресаден бубрегот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.