MKDNews.com

Spice girls пак ќе пеат заедно

јули 28
18:48 2013

Легендарната женска група очекува покани и сака да одржи серија концерти.
Нивната последна заедничка манифестација беше во 2007 година на затворањето на Олимписките игри “во Лондон.

Никогаш не треба да велиме никогаш. Откако повторно се собравме во 2007-ма, откако пeевме на Олимпијадата, ние сме поблиски од било кога.
Страшно ни е весело заедно. Сеуште немаме конкретни планови, но ако се јави некоја атрактивна опција, нема да пропуштиме шансата, изјави  Мел Си.

Експертите  предвидуваат дека тоа е најверојатно да се случи на некоја светска турнеја на групата.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment