MKDNews.com

Сноуден чита германски весник?(фото)

јули 02
00:09 2013

Замислете да личите на некој од најбараните луѓе во светот.

Edvard-Snouden-dupliДодека човекот што ја разоткри тајната американска програма за надзор на комуникациите, Едвард Сноуден, активно бара азил во 15 земји и се соочува со обвинение за шпионажа во САД, тој е херој на социјалните мрежи.

Фотографијата што се појави на „Фејсбук“ е доказ дека освен со неговото херојство, младите се поистоветуваат и со неговиот лик. Случајно или не, ова момче личи на најбараниот „бегалец“ во светот.
zamislete-da-lichite-na-nekoj-od

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.