MKDNews.com

Скопјанец прободен со нож во паркот „Жена-борец“

јули 29
14:29 2013

40-годишниот А.Р. од Скопје, вчера во 15:30 часот, бил прободен со нож во Скопје во паркот „Жена-борец“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Според првичните информации на полицијата, по претходна расправија помеѓу двете лица, засега непознат напаѓач прво физички го нападнал А. Р. (40) од Скопје и со остар предмет му нанел повреда во пределот на слабината.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот и за расчистување на случајот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.