MKDNews.com

Скандал во Будва: Сопственикот на „Трокадеро“ со пиштол тргнал на Карлеуша

јули 29
01:04 2013

Се почнало како што се очекувало, неколку илјади луѓе присуствувале на настапот на Јелена Крлеуша и со првите тактови на нејзиниот хит „Крими рад“ публиката била во делириум,пишува српскиот телеграф.

По еден час од настапот, публиката здогледала вооружен човек кој се обидувал да се качи на сцената држејќи пиштол во раката, за кој подоцнасе открило дека е сосопственик на „Трокадеро“.

Обезбедувањето реагирало брзо неколкумина од нив го застанале напаѓачот, а двајца со своите тела направиле жив штит и на тој начин ја заштитиле пејачката.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.