MKDNews.com

Се затвори порталот Комуникација.мк , Бобо во притвор ,разбираш

јули 05
08:40 2013

komunikacija-zatvorenСопственикот на сајтот Бобан Насев или како што најчесто се претставувал „Бобо Разбираш“ ,е осомничен за измама тешка 21.000 евра. Истражен судија му определи мерка притвор од 30 дена, откако полицијата го уапсила поради пријава од петмина граѓани, кои според полициската пријава ги измамил.

Граѓаните во полиција пријавиле дека Насев лажно се претставувал дека е наводно висок функционер или вработен во институциите на различни министерства и дека им ветувал дека за определена сума од илјадници евра ќе ги вработи.

Плусинфо од извори во редакцијата на Комуникација.мк дознава дека сајтот се затворил веднаш после притворањето поради тоа што постоеле неплатени сметки за хостирање, иако сеуште на страната стои само логото .

bobo

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment