MKDNews.com

Се роди Никола Ѓорчев, третото дете на Влатко

јули 18
16:30 2013

Се роди Никола Ѓорчев, третото дете на пратеникот Влатко Ѓорчев. Малиот Никола тежи нешто повеќе од два килограми.Мама Сузана се чувствува одлично, а тато Влатко е пресреќен што на свет дојде и неговото трето дете, пишува Република.

Влатко вели дека да се биде родител е најубавото чувство. Тој уште во јануари најави дека третото дете ќе го крсти во Штип. Марта која има четири години е крстена во Свети Ѓорги во Чаир. Едногодишниот Филип пак, е крстен во Свети Јован Бигорски.

Сузана Ѓорчева е Американка. Таа и Влатко се земаа во мај 2009 година.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.