MKDNews.com

„Распали, Ахмети, распали“, се разигра на свадба (видео)

јули 21
21:59 2013

Снимка на која лидерот на ДУИ, Али Ахмети е разигран на свадба во кичевско денеска се појави на социјалните мрежи. Видеото на кое пишува „Распали, Ахмети, распали“, го пренесе порталот на албански јазик Алмакос, кој коментира дека освен умешноста да се одржи десет години на власт, Ахмети покажал талент и за традиционалниот танц.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment