MKDNews.com

Радикалните исламисти убиваат на улица свои противници (Видео)

јули 08
22:18 2013

Се повознемирувачки се информациите што пристигнуваат од Египет. Исламистите брутално ги казнуваат и убиваат неистомислениците , а влегуваат во судири и со полицијата и војската.

19 годишно момче е сам еден во низата кој со живот го плати падот на исламистичкиот лидер Мохамед Морси. Жртвата е идентификувана како Хамад Бедр.

Злостортсвото приврзаниците на Морси го извршиле во петокот во Александрија Додека Хамад и неговите тројца пријатели го славеле сообрувањето на Морси од власт на улица, биле пресретнати од група исламисти кои почнале да ги бркаат до покривот на една зграда.

Момчињата успеала да се качат на платфромата на самиот врв од зградата , по што групата ги обикола . Неколкумина од крвниците се качиле до нив и фрлиле две од момчињата , каде што останатите продлолжиле брутално да ги тепаат , при што Хамад починал.

На видеото снимено со камера од мобилен телефон спроти згрдата се гледа како еден од злосторниците носи црно бело знаме на Ал КАеда.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment