MKDNews.com

Пушката на Бин Ладен изложена во музеј во Вирџинија (фото)

јули 26
02:32 2013

Музејот на ЦИА кој е затворен за јавноста и се наоѓа во Лајнли Вирџинија неодамна се стекна со нов артефакт. Се работи за пушка модел АК-47 на Осама бин Ладен, оружјето кое било пронајдено покрај мртвото тело на поранешниот водач на Ал каеда, откако тој беше убиен од припадниците на американската морнарица ,“Фоки“.

Пристап до овој затворен музеј добил новинар на Ен-би-Си
130629-cia-museum-tease2_9962.photoblog600

BP_HWuJCIAA7W27

Куќата во која се криел Осама бин Ладен

Куќата во која се криел Осама бин Ладен

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.