MKDNews.com

Промоција на новиот спот на Bad Contract за песната “Дупни ме јако”

јули 21
10:34 2013

Денес (21.07.2013) во ноќниот клуб Арена во Охрид, ќе се одржи промоција на третиот спот на Bad Contract за песната “Дупни ме јако”.

Покрај промоцијата на спотот, ќе настапат и БС Генерација, Бизи и Коса, а DJ кој ќе стои зад грамафоните од почетокот до крајот на вечерта ќе биде DJ Eazzy.

Спотот е изработен од страна на Пеце Настевски. Почетокот на журката започнува во 22 часот и ќе трае до полноќ, додека влезот е бесплатен. Сите што ве водат патиштата накај Охрид, околината на Охрид и охригани, во недела патиштата нека ве водат во ноќниот клуб Арена, журката ќе е токму таму !

Во прилог ви ја презентираме и новата песна на Бизи, снимена и продуцирана во M.W.P и ви откриваме ексклузивно дека во недела промоција ќе доживее и новата песна на Бизи и Мечкаров.

 

580_dupni_me_jako_zps8b2f5905

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.