MKDNews.com

Промоција на “Дурекс“на охридските плажи (фото)

јули 22
16:35 2013

Durex.akcija4wzВикендов посетителите на Охридските плажи имаа можност да бидат дел од едукативната промоција на “Дурекс“. Друштва на млади луѓе на плажите “Куба Либре“ и “Кадмо“, преку игри со карти, се натпреваруваа за интересни награди. Победниците добија летни реквизити а останатите, презервативи од најпопуларниот светски бренд.

Следниот викенд се најавуват нови изненадувања за младите во Охрид.

Durex.akcija1

Durex.akcija3

 

Фото: ohridlive.com

 

 

 

 

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.