MKDNews.com

Принцот Хари бил скап бејбиситер

јули 26
20:57 2013

Британскиот принц Хари вети дека ќе се грижи за својот мал внук,кој се роди  оваа недела. Чичко пред новинарите изјави дека го посетил принцот Џорџ, кој  при  нивна “средба” буквално се раскинал од плачење.
Принцот Хари уверуваше  дека ќе се потруди да се осигура дека новиот наследник на тронот ќе има добро воспитување.

Тој додаде дека ќе даде се од себе  да го направи неговиот живот забавен. Останатото било задача на родителите на малиот принц.
Хари навести на шега дека ако неговиот брат – принцот Вилијам, побара тој да помага во грижата за бебето,
тој мора да знае дека неговите услуги како бејбиситерка се   доста скапи.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment