MKDNews.com

Претежно сончево, попадне услови за дожд. Наредна недела топлотен бран

јули 20
07:55 2013

Во Македонија во сабота ќе биде претежно сончево и топло. Попладне нестабилно со услови за врнежи од дожд ќе има во западните, североисточните и крајните источни предели. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури од 12°C до 21°C, а максималните дневни температури ќе се движат од 26°C до 35°C. УВ индекс 8.

Во Скопје во сабота ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб северозападен ветер. Утринската температура од 17°C, а максималната дневна температура ќе достигне до 33°C. УВ индекс 8.

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.