MKDNews.com

Пред да го убие му рекол : „Јас сум тука да те убијам затоа што си малтретирал деца“

јули 26
01:57 2013

Џереми Муди од Јужна Каролина признал дека убил човек и неговата жена ,а како причина наведува дека мажот бил регистриран силувач и педофил.

Џереми Муди и неговата сопруга, Кристин, се уапсени и обвинети за убиство, вели Окружниот Шериф Дејвид Тејлор во Џејнсборо Јужна Каролина.

„Тој планирал да убие и друг регистриран секс сторителот денес“, вели шерифот.

Џереми и Кристина Муди

Џереми и Кристина Муди

Муди заедно со неговата жена Кристина го пронашле Честер Паркер на листата на регистрирани сулувачи која во САД е јавна и откако некој ќе биде осуден за силување или сличен сексуален акт ,па отишле кај него дома и Џереми го убил.

Шерифот вели дека Муди му раскажал што тој му рекол пред да го убие Чарлс Паркер: „Ти мислиш дека јас сум тука да ве ограбам, не Јас не сум тука за да ви ограбам ,јас сум тука да те убијам затоа што си малтретирал деца“.

Двајцата Чарлс Паркер и неговата 51-годишна сопруга, Гречен, беа застрелани и избоден со нож , неговата жена била убиена од едноставна причина ,затоа што била таму.

Муди на втарот има тетоважа на „скинхедси“ , и Тејлор вели дека им дал до сомнение на властите, дека тој може да е вклучен со други злосторства против луѓе кои тој ги мразеше.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.