MKDNews.com

Потресно видео од земјотресот во Скопје од 1963 (видео)

јули 26
18:33 2013

Денеска Скопје одбележа 50 години од катастрофалниот земјотрес во кој настрадаа илјадници граѓани. Погледнете го ова потресно видео од трагедијата од 26ти јули 1963 година.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.