MKDNews.com

Поранешна вработена украла дијаманти вредни 1,3 милион долари од Тифани

јули 03
13:38 2013

Познатата американска компанија за скапоцен накит „Тифани“ е олеснета за 1,3 милион долари. Поранешната вработена Ингрид Ледерхас Окун украла дијамантски белезици, златни обетки и друг накит пред да биде отпуштена во февруари годинава, соопшти полицијата на Менхетен, објави „Вол стрит џурнал“.

Уапсената работела како потпретседател за развој на производство во компанијата во периодот кога е направена кражбата, смета полицијата.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment