MKDNews.com

Попладне пороен дожд

јули 06
07:20 2013

Метеоролозите за во сабота најавуваат сончево време со умерена облачност. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Се очекува локално да наврнат над 30 литри на квадратен метар, а можна е појава и на град со засилен ветер.
Минималната температура ќе се движи од 11 до 13 степени, а максималната од 22 до 31 степен.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.