MKDNews.com

Полицајци два часа бркале свиња во центарот на Прага (видео)

јули 15
20:43 2013

Полициските патроли во Прага два часа се обидувале да фатат дива свиња, која се обидела да влезе во елитниот хотел „Хилтон“, а потоа им бегала низ центарот на градот.
Инцидентот се случил во неделата, кога полицајците добиле известување дека дива свиња плива во Влтава. Кога пристигнала патролата, вепарот веќе го скршил излогот на Хилтон.

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment