MKDNews.com

Погледнете како шлепер „разнесе“ полициски автомобил (видео)

јули 25
20:27 2013

Полицаецот Џим Рис од Вискансен имал голема среќа откако завршува со запреното, поминува шлепер и ја распарчува полициската кола додека тој одел назад кон својот автомобил, ако Џим тргнел према автомобилот неколку моменти порано би бил и тој разнесен.

Видеото е подолу
Во средата Министерството за транспорт од Висконсин објави видеото на кое се гледа како полицаец во Шабојген за малку се спаси од сигурна смрт отако шлепер помина толку близу до што ја однесе зелата возача страна на полициското возило.

Закон е во САД кога има две или повеќе ленти да успорат или да се поместат една лента возачите ако има полиција или возила за итна помош со цел да се избегнување токму ова што се случи во Вискансен Кршење на овој законот во Вискансен може да биде казниво со парична казна до 250 долари и суспендирање на возачката дозвола.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.