MKDNews.com

По 11 години, продолжение на „Зона Замфирова“ (видео)

јули 07
03:50 2013

Мегапопуларниот балкански мегахит „Зона Замфирова“ по 11 години добива продолжение. Љубителите на оваа прекрасна приказна наскоро ќе имаат можност да го гледаат вториот дел од филмското остварување. Продолжението на филмот ќе се снима на Власинско езеро, а за потребите на филмот ќе се изгради град „Зона град“ на површина од три хектари, кој по снимањето ќе стане туристичка атракција.

Филмот ќе биде во режија на Југ Радивојевиќ и еден американски режисер. Актеркста екипа ќе истата како и во првиот филм, а музиката ќе ја компонира Ненад Милосављевиќ кој работеше на музиката и на првиот дел од филмот.
Потсетете се на првиот дел .

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment