MKDNews.com

Перо Антиќ пристигнал во Скопје (фото)

јули 27
07:05 2013

Првиот Македонски НБА кошаркар Перо Антиќ, синоќа околу 22.30 слетал на аеродромот Александар Велики во Скопје, со авионот од Загреб ,јавува Македонскиот Телеграф.

„Дај боже да има повеќе наши играчи што ќе играат во НБА лигата“, бил првиот коментар на Антиќ по слетувањето .Го пречекале сопругата и синот кои ќе имаат неколку дена да поминат со него.

Антиќ треба да се приклучи на репрезентацијата во Словенија на први август. Деновиве тој беше во Атланта, каде што потпиша двогодишен договор (1+1) со тимот и стана првиот Македонец во НБА лигата.

pero-so-dete

Повеќе фотографии на „Телеграф.мк“

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.