MKDNews.com

Печено прасе, пици, – луксузниот затворски живот на убиецот на Нешкоски (фото)

јули 14
18:18 2013

Братот на младиот Мартин Нешкоски, момчето кое вечерта на изборната победа на ВМРО-ДПМНЕ, на петти јуни беше брутално до смрт претепано од Игор Спасов, на Фејсбук групата „Правда за Мартин Нешкоски“ објави фотографии од Спасов во затворот.
Мајката на Мартин за тогашната А1 изјави дека луѓе од владеачката партија доаѓале и барале да не говороат ништо за убиството пред медиумите.

На една од фотографиите се гледа дека еден од затворениците слободно си комуницира на мобилен телефон, нешто што е забрането. Но очигледно во нашите затвори, важат различни закони за затворениците.

На Фејсбук прашуваат дали вакви услови имаат и Љубе Бошкоски и Велија Рамковски?

[print_gllr id=11125]

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment