MKDNews.com

Отворена шахта во тунел причина за тешка сообраќајка, 5 автомобили уништени – девојче се бори за живот (фото)

јули 21
00:03 2013

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случила во тунелот Пласина кај Оточа, Хрватска, јавува Dnevnik.hr.
Според информациие, во сообраќајката тешко повреденое едно девојче а уште неколку лица имаат полесни повреди. До несреќата дошло кога еден автомобил додека го минувал тунелот се обидел да избегне отворена шахта по што загубил контрола ипредизвикал верижен судир во кој учествувале 5 автомобили.

e2

60831551-prometna-nesreca-na-autocesti-zbog-neispravnog-sahta
e3

lancani-sudar-pet-automobila-djevojcica-tesko-ozlijedena-slika-1161019

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment