MKDNews.com

Отпадна предното тркално на авион при слетување на аеродромот во Њујорк

јули 23
01:30 2013

Авионот на „Southwest Airlines“ Нешвил до Њујорк безбедно слета во понеделникот вечерта откако предното тркало се откачило или додека авионот слетувал наујоршкиот аеродром ЛаГвардија , соопштија властите.
photo-2-620x412
Американските медиуми јавуваат за можни повреди но неусште нема потврда од авио компанијата која во изјава на Твитер само објавија дека ќе следи официјална изјава „Повеќе информации во врска со летот број 345 подоцна ,Се собираат податоци и ќе се објави изјава наскоро“


Од Сојузна воздухопловна управа велат дека нема извештаи за повредени во авионот со лет број 345, пренесе Асошиетед прес. Но, локалните ТВ станици јавуваат дека најмалку три луѓе претрпеле помали повреди при слетувањето на авионот Боинг 737 кој слетал во 17:45 по локално време (12.45 МК)

Авионот имал 149 патници и членови на екипажот.

Фотографија на Салон.ком покажува итни екипи како го опкружиле авионот на пистата број 4.
Властите привремено го затворија аеродромот
1012003_10151611977963751_421539723_n

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.